featured

Sağlıkta Şiddet İçin Etkin Mücadele Çağrısı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlıkta şiddet ile etkin mücadele edilmesi çağrısı yapan TTB ile Edirne Tabip Odası’nın da yer aldığı 63 tabip odaları tarafından ortak açıklama ile hekimlerin karşılaştığı şiddetin hem toplum sağlığı hem de çalışan sağlığı için büyük bir tehdit oluşturduğunu belirtti.
Türk Tabipler Birliği konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Günde en az 30 sözel, 10 fiziksel şiddetle karşılaştığımız, hekimlerin yüzde 84’ünün en az bir kere şiddete maruz kaldığı çalışma koşullarındayız” denilerek şiddet türlerine dikkat çekildi.
Sağlıkta şiddet artık sadece çalışma alanlarında olmadığına dikkat çekilen açıklamada şöyle denildi: “Sağlıkta şiddet artık sadece çalışma alanlarımızda değildir. Sözlü, yazılı, görsel, fiziksel hangi şekilde olursa olsun sağlıkta şiddete karşı tüm meslektaşlarımızla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dayanışma içinde olacağımızı bir kez daha vurguluyoruz. Sağlıkta artan şiddet dilinin/şiddetin TTB ve tabip odaları olarak karşısındayız ve sağlıkta şiddetle etkin mücadele çağrımızı yineliyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Sağlıkta Şiddet İçin Etkin Mücadele Çağrısı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin