featured

NATO Köprüsü’ne Kamera

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne’de vatandaşların yoğun olarak bir araya geldiği NATO Köprüsü olarak bilinen Bosnaköy yakınlarında geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, hayvanseverlerin besleme yaptığı alanda bulunan 8 yavru köpeği yakarak öldürülmesi ile ilgili Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu açıklamalarda bulundu.

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğul Tanrıkulu, söz konusu vahşet ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne Belediyesi olarak NATO Köprüsü’ne bir kamera koyacaklarını söyledi.

Atık yemeklerden köpek maması üreteceklerini ifade eden Tanrıkulu, “Pandemi öncesi Edirne Belediyesi olarak devlet hastanemiz de dahil restoranlarla, yemekhanesi büyük olan bütün fabrikalarla protokolümüz vardı, onlarda artan yemekler alıyorduk. 12 noktada bekleme yapıyorduk. Pandemi başladığı zaman ise hayvan severlerle bir araya gelip bir program yaptık. Başkanımız Recep Gürka’ın talimatıyla ben geçtiğimiz yıl 40 tonluk kuru muma ihalesini yaptırmıştım. Bu sene pandamiden hemen sonra 100 tona çıkardık. Hatta başkanımızın talimatıyla makine alacağız. Alacağımız makine ile atık yemeklerden, organik atıklardan bir süre sonra köpek maması üreteceğiz.” dedi.

NATO Köprüsü’nün bulunduğu yere kamera takacaklarını söyleyen Tanrıkulu, “Geçenlerde nahoş bir olay oldu. NATO Köprüsü civarında 4 tane yavrumuzu yakmışlar. 3-4 tanesi ölü bulundu. Biz Cumhuriyet savcılığına şikâyette bulunduk. Ben oraya kamera koyacağım. Başkanımızın talimatı ile Nato Köprüsü’nün oraya kamera koyacağız. Emniyet müdürümüzle görüştük orası jandarma bölgesi dedi. Jandarma Komutanımızla ile görüştük orası uygun değil dedi. Başkanımızın talimatı ile oraya yedi- yirmi dört saat izlenecek bir kamera koyacağım. Onun altyapı çalışmaları için bilgi-işlemci arkadaşlarımızı görevlendirdik. Edirne’de hayvanlarla ilgili kötü bir olay olduğunda çok canım sıkılıyor. Bu şehirde hayvanlarla ilgili kötü bir olay düşünmüyorum. Tüm insanlık için düşünmüyorum. Bir insan sokaktaki bir canı neden tekmeler, neden öldürür? Bir hekim, bir insan olarak bunu anlamlandıramıyorum. Bu bir hastalık. Ne yazık ki bu bir psikiyatrik vaka onları o anlamda eğiteceğiz.” ifadelerini kullandı.

HAYVANLARI SATIN ALMAYALIM, BARINAKLARDA SAHİPLENELİM”

Pandemide artan sokak hayvanları sayılarına değinen Tanrıkulu; “Sokaktaki canlar da arttı.Arma nedenleri de pandemi sırasında küçük beediyelerin hayvan bakım evleri yok.Biz eski TOKİ ve otogar çevresinde bugüne kadar küpesiz birçok köpek gördük. Bize bırakıldığını düşünüyoruz. Tespitlerimiz de var ama ben birşy demiyorum.Çünkü haklılar. Ben bunu valiliğe, bakanlığa da yazdım.Bu tür mücadele alanı dışındaki yerlere valiliklerin bütünlükçü bir geçici barınaklar açması lazım. 2-3 Bin nüfuslu bir belediye benim kadar para harcamaz ki. Benim barınağımı biliyorsunuz.3 tane veteriner, 4 tane veteriner teknisyeni olmak üzere 16 tane çalışanım var. Pandemide hayvanlarımızı terk etmesinler köpekleri. Koronavirüs hayvanlardan bulaşır diye bazı söylemler çıktı. Sokaklar gol donlardan geçilmiyor. Hayvanları satın almayalım, barınaklardan sahiplenelim.” şeklinde konuştu. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
NATO Köprüsü’ne Kamera

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin