featured

GELİR KAPINIZ OLSUN, HEPİNİZE HARAM ZIKKIM OLSUN!

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Samsun Büyük Şehir Belediyesi’nde Destek Hizmetleri Şube Müdürü iken, resen emekliye sevk edilen Roman kökenli Metin Özbaskıcı, İdare Mahkemesine dava açmış, açılan dava sonucunda asli kadrosuna iade kararı çıkmıştı. ‘Sen misin dava açan?’ misali evine 130 km uzağında Vezirköprü Belediyesi’nde göstermelik olarak aynı ünvanla sürgüne gönderildi. Sebebi; Metin Özbaskıcı’nın hakkını araması ve kazanması. Aslında görevinde liyakatli bir memurun ortadan kaldırılmasıydı. Kendisi gibi aynı hukuksuzluğa uğrayan memurlara örnek olması, yol göstermesiydi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özdemir’e göre Özbaskıcı çıbanbaşıydı. Belediye başkanının amacı yandaşlarını belediyenin içine yerleştirmek. Günümüz anlayışıyla Özbaskıcı’nın makamına çökmek! Tüm bunlar yetmezmiş gibi sürgün, yıldırma, sindirme politikası uygulanmaktadır.
Sorarsan hepsi adaleti savunurlar. Bunların topunun adaleti batsın! Azap içinde kalsınlar.

Metin Özbaskıcı kendisine yapılan haksızlığı dost bildiği Roman dostlarına bir mektup yazarak dile getirdi. Çaresizliğini bizlerle paylaşmak istedi. Sesini duyurmak için birilerine haber saldı. Roman hak savunucusu Roman kahramanlardan “TIK” yok!

Metin Özbaskıcı’nın üzücü durumu sözüm ona Roman hak savucularını etkilememiş olsa da Gazete Gerçek köşe yazarı Gülsüm Atik’i etkilemiş, 12 Eylül 2022 tarihinde yazmış olduğu köşe yazısında Metin Özbaskıcı’yı “Roman Müdürün Liyakat Mücadelesi” adlı yazısında dile getirmiştir. Gülsüm Atik özetle; “Devlete liyakatli insanların iş yapmak ve üretmek için örgütlendiği bir yapıdır. Böyle olduğu zaman devlet iş üreten ve değer yarat bir araç haline gelir. Çalışan, üreten personelin emekli olması için baskı yaparak değil!” diyerek konuyu özetlemiştir. Günümüz siyasal atmosferinde Metin Özbaskıcı gibi kamu yöneticilerin çoğu haksız uygulamalara maruz kalabilmektedir. Başarı sürgünle sonuçlanmamalıdır.
Türkiye’de mantar gibi üreyen yüzlerce Roman sivil toplum yapıları mevcuttur. Geneli siyaset kokar, Avrupa Birliği projeleri kokar, kişisel menfaat kokar.
Sorarsan hepsi adaleti savunurlar. Bunların topunun adaleti batsın!
Türkiye’de Romanlara özgü çok sayıda otel toplantılarında Roman hakları konuşuldu. Roman hakları dendi; ‘Roman Havası’ ,’ üçkuruş’ televizyon dizilerinde Roman yurttaşların toplumsal algılanış biçimlerine yönelik basın açıklaması yapanların Metin Özbaskıcı’ya yönelik ilgisizliğini anlamak zordur. ilgisizliğe karşı yanıtım “YERİM SİZİN ROMAN HAKLARINIZI” Demek ki, bu Roman Sivil Toplum yapıları tamamen show peşindeler, ucuz kahramanlığı kendileri için görünür kılmaktır.

Türkiye’de Roman hakları tamamen yalan bir hikaye imiş. İsimlerini buradan yazmaya gerek duymuyorum. Çünkü yazmaya layık bile değillerdir. Birkaç Roman çizgi kahramanı telefonla aradım. Korkak ve ‘düzenim bozulmasın!’derdindeler. Unutmasınlar gün gelecek kendi düzenleri de bozulacak. Haksızlık karşısında sessiz olanlar dilsiz şeytan olarak kalacaklar.

Hepsi, sorsan Roman haklarını savunurlar, ilgisizliğe sessiz kalanların topunun adaleti batsın!
Avrupa Birliği projesi var mı? Gelir kapınız olsun. Hepinize haram zıkkım olsun!

Turan ŞALLI

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GELİR KAPINIZ OLSUN, HEPİNİZE HARAM ZIKKIM OLSUN!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin