featured

GAZETEMİZ GERÇEK 6. YAŞINDA

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Gerçek Gazetesi emekçileri olarak 6. yılımıza girerken; gazetenin temellerini attığımız gün duyduğumuz heyecan ve inançla yolumuza devam ettiğimizi siz değerli okuyucularımızla paylaşıyoruz.
Geçirdiğimiz 5 yıl boyunca hayallerimize umutlarımızı katık ederek fakat yaşamın gerçeklerinden de asla kopmayarak sürecimizi devam ettirdik. Hem sizlere gerçekleri yansıtabilmek hem de inandığımız çizgilerden vazgeçmememizin verdiği sorumluluk gereği yayınımızı devam ettirirken yerel olduğumuz kadar ülke gerçeklerini siz değerleri dostlarımızla buluşturmaya gayret ettik.
Gazete emekçileri olarak gazete çıkarma fikrinin ortaya atıldığı zamanlarda; ‘Neden gazete çıkarmalıyız?’ sorusunu sorduk birbirimize. Bu sorunun en güzel cevabı; ‘Tohum atmak’ oldu. Peki ama neye tohum atacaktık, ne için tohum atacaktık, nasıl bir amaçla tohum atacaktık? Tohumun kelime anlamını hepimiz biliriz, topraktan ürün almak üzere toprağa ekilendir. Bizler de bir gazete çıkararak sözümüzü söylebilmek adına, ektiğimiz tohuma su verecek insanlarla çoğalarak bugüne, yarına, yarınlara iz bırakabilmek adına her gün yeni tohumlar atarak ilerleyebilmek için çıktık yola.Yürüdüğümüz yolda yol haritamızı, adını ‘Gerçek’ koyduğumuz gazetemizin emekçileri ve desteğini esirgemeyen okuyucuları belirledi.
Gazetemizin 6. Yılının başlangıcı, önceki yıllarımızın yansımasıdır. 2023 yılının, geçen yıllardan dersler çıkardığımız, umutlarımızın, hayallerimizin ötesinde bizi gerçeklerle yüzleştirdiği bir yıl olmasını dileyerek; her yıl olduğu gibi bu yıl da tohumlar atmaya devam edeceğiz. Gerçek Gazetesi, başta Edirne halkı olmak üzere gönül dostlarımız aracılığı ile yurdun birçok kentine de ulaşmakta hala.
2023 yılında hepimizi ekonomik,ekolojik sıkıntılar beklerken bizler yine de umut dolu yolumuza devam ediyor olacağız. Edirne Gerçek Gazetesi emekçilerinin sözüdür doğrudan yana tavrımız ve bu tavrımızı asla zedelemeden sunacağız gerçekleri. Biz gazete emekçileri, (zaten gazeteci sorumluluğu olan) gerçekleri sunarken dik tavrımızıdan ödün vermeyeceğimizin sözünü vermek aslında garip olsada çıkan yeni yasa ile gazeteciliğin içini boşaltılmaya çalışıldığını görüyoruz. Sansürsüz gazeteciliği yapabilmek ülkemiz koşullarında gittikçe zorlaşırken gazetemiz okurlarına sözümüz, Gerçek Gazetesi emekçileri halkın haber almasının önündeki sansüre uymayacaktır . Bizim sorumluluğumuz; gazetemize evlerinin bir köşesinde yer veren toplumsal duyarlılığı yüksek olan insanımızadır.
6. Yılımıza başladığımız bu süreçte gazetemize, gerçeklerle umudun somutlaşıp güzelliklerde vücut bulduğu bir yayın yılı diliyoruz…Haber Merkezi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GAZETEMİZ GERÇEK 6. YAŞINDA

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin