featured

Edirne Çocuk Hakları Derneği:“Çocuklara Dokunmayın “

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Trabzon’daki bir açılışta mikrofonu verdiği 10 yaşındaki çocuğun, “Bay Kemal, Cumhurbaşkanı amcam karşısında kim? O adam hain” sözleri tepkilere neden oldu.

Edirne Çocuk Hakları Derneği, “Çocuklara zarar verecek ya da suistimale uğratacak herhangi bir davranış biçimi kabul edilemez. İçinde çocukların olduğu her konuda, Çocukların üstün yararı en temel ve vazgeçilmez ilke olmalıdır. Bu nedenle, çocukların herhangi bir şekilde reklam malzemesi, ya da propaganda malzemesi olarak kullanılmasına izin vermemeliyiz.” diyerek tepki gösterdi.

Edirne Çocuk Hakları Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Çocuklar, geleceğimizin yapı taşlarıdır. Çocuklar, sevgiyle, özenle yaklaşmamız ve korumamız gereken en önemli değerlerimizdir. Onların en iyi şekilde yetişmesi, güzel hayatlar yaşayabilmeleri için ortak çaba göstermemiz gerekir.
Çocuklara zarar verecek ya da suistimale uğratacak herhangi bir davranış biçimi kabul edilemez. İçinde çocukların olduğu her konuda, Çocukların üstün yararı en temel ve vazgeçilmez ilke olmalıdır. Bu nedenle, çocukların herhangi bir şekilde reklam malzemesi, ya da propaganda malzemesi olarak kullanılmasına izin vermemeliyiz. Toplumumuzun geleceği olan çocukları zararı uğratacak her şeyden kaçınmak zorundayız. Bir toplumun çocuklarına verdiği değer o toplumun ilerideki yaşam biçimini ve kalitesinin de düzeyini de ortaya koyacaktır. Çocuklarımızı, özenli ve dikkatli bir şekilde korunmalı ve yetiştirilmeliyiz.
Edirne Çocuk Hakları Derneği olarak her zaman söylediğimiz gibi; aldığımız kararlarda, uygulamalarda ve sosyal alanda iletişimde çocukların üstün yararına uygun davranılmalıdır. En kıymetlilerimiz olan çocukların iyi yetiştirilmesi için bütün toplum seferber olmalıdır. Özellikle toplumu etkileme ve yönlendirme gücünü elinde bulunduranlar, çocukların karşılaşabilecekleri zararları iyi hesap ederek ona göre davranış geliştirmelidir. Çocukların örselenmemeleri, suistimale uğramamaları için ellerinden geleni yapmak zorundadır. Çünkü bir toplumun yöneticileri aynı zamanda rol modelleridir. Hem çocuklara hem de diğer insanlara örnek teşkil ederler.
Edirne Çocuk Hakları Derneği olarak bütün yöneticileri, yetişkinleri, ebeveynleri uyarıyoruz. Çocuklara dokunmayın, çocukları kullanmaktan vazgeçin.
Yarınları, sağlıklı, doğru ve güzel bir şekilde kurmak istiyorsak, geleceğimiz olan çocukları el birliğiyle korumak zorundayız.” ifadelerine yer verildi. Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Edirne Çocuk Hakları Derneği:“Çocuklara Dokunmayın “

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin