CHP’nin Afişine ‘Pandemi’ Yasağı- VİDEO HABER

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Edirne İl Örgütü, kendi binasına astığı ‘128 Milyar Dolar Nerede?’ yazılı pankartın ‘pandemi’ gerekçe gösterilerek kaldırılıyor.

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi Edirne Valiliği tarafından afişi kaldırması için tebliğ gönderdiğini söyledi. Edirne Valiliği tarafından gönderilen tebliğde, “her türlü basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık hava toplantısı, yürüyüş, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi,stant açma, çadır  kurma, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı-bildiri-broşür dağıtma, afiş/poster/pankart asma vb. etkinliklerin ve siyasi parti, sendika, dernek vb. sivil toplum kuruluşu binalarına  kendi bayrak,amblem ve logoları dışında her türlü afiş, pankart vb. malzemelerinin asılmasının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri  Yürüyüşleri Kanunun 17. maddesi ile 5442 Sayılı  İl İdaresi Kanununun 11/C ile 66. maddeleri gereğince 16 Nisan 2021 Cuma gününden 30 Nisan 2021 Cuma  gününe kadar 14 gün süreyle yasaklanması.”ifadelerine yer verildi.

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Av.Burak  Güngörmedi, Edirne Valiliğinin almış olduğu karar ile hukukun öldüğünü söyleyerek tepki gösterdi.

 

 

Edirne Valiliği tarafından CHP’ye bildirilen ‘afiş’ kaldırma tebliği ise şöyle: “Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘pandemi’ olarak ilan edilen Covid-19 salgını olarak  Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda salgının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla yen kısıtlama ve tedbir kararları alınarak uygulamaya geçirildiği,

Edirne İl sınırları içerisinde vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerine dair Uluslararası sözleşmeler, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlar kapsamında, genel sağlığın korunması, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması suç işlenmesinin ve şiddet olaylarının önlenmesi, temel hak ve hürriyetlerinin korunması amacıyla(il merkezi, ilçeler, polis ve jandarma sorumluluk bölgelerinin tamamında) resmi programlar ile Valiliğimiz ve Kaymakamlarımızca düzenlenmesi uygun görülenler hariç olmak üzere düzenlenebilecek her türlü basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşü, miting, açık hava toplantısı, yürüyüş, protesto eylemi, oturma eylemi, açlık grevi,stant açma, çadır  kurma, imza kampanyası, konser, şenlik, el ilanı-bildiri-broşür dağıtma, afiş/poster/pankart asma vb. etkinliklerin ve siyasi parti, sendika, dernek vb. sivil toplum kuruluşu binalarına  kendi bayrak,amblem ve logoları dışında her türlü afiş, pankart vb. malzemelerinin asılmasının 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri  Yürüyüşleri Kanunun 17. maddesi ile 5442 Sayılı  İl İdaresi Kanununun 11/C ile 66. maddeleri gereğince 16 Nisan 2021 Cuma gününden 30 Nisan 2021 Cuma  gününe kadar 14 gün süreyle yasaklanması.

Bu hususta alınan ve ilan olunan karar ve tedbirlere uymayanlar hakkında başta Türk Ceza Kanunu olmak üzere Umumi Hıfzıssıhha Kanunu, 5326 sayılı Kabahatler Kanunu ve diğer kanunlara göre adli ve idari işlemler yapılması uygun görülmekte ise de gereğini takdir ve tensiplerinize arz ederim” ifadeleri yer aldı.Kaynak: Edirne gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’nin Afişine ‘Pandemi’ Yasağı- VİDEO HABER

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Reklam
Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin