featured

Canalp’tan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edirne Valisi Ekrem Canalp, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında mesaj yayınladı.
Canalp yayınladığı mesajında şunları kaydetti:” Hayatın her alanında, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden, yaşamımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren, dünyamızı daha yaşanılası hale getiren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.

Bizim topraklarımızda, bizim kültürümüzde kadın; hem toplumun, hem de toplumun çekirdeği olan ailemizin temeli, tarihimizde kazandığımız zafer ve başarıların kahramanlarıdır. Kurtuluş Savaşı sırasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk yıllarında fedakârlıklarıyla yeniden devlet kurma yükünü paylaşan Kara Fatma, Şerife Bacı, Onbaşı Halide Edip ve adı bilinmeyen nice kadınlarımız destan yazmıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Bir toplum aynı gayeye bütün kadınları ve erkekleriyle beraber yürümezse, ilerlemesine ve medenileşmesine teknik bakımdan imkân, ilmi bakımdan ihtimal yoktur” diyerek Türk kadınına sosyal ve kültürel alanlarda, eğitimde, iş dünyasında hukukta, aile içinde çalışma hayatında, toplumsal yaşamda ve siyasette erkeklerle eşit haklara sahip olmasının yolunu açmıştır.

Bizler biliyoruz ki kadın, mutlu olduğu sürece içinde yaşadığı toplumu mutlu etmiştir. Kadın huzurlu olduğu sürece, toplumu huzurun merkezi haline getirmiştir. Kadın umut içindeyse o toplum geleceğine umutla bakmıştır.

Bizler kadınlarımızı girişimcilik kaynağından beslenen, cesaret nakışları ile nakşedilmiş bir ruha sahip kılarsak, sosyal yaşamın her alanını kadınlarımızla kuşatırsak işte o zaman onlara hak ettikleri değeri vermiş oluruz. Bu düşüncelerle yola birlikte çıktığımız kadınlarımızla ilimizde birçok başarılı projeye imza attık, birçok başarılı çalışmayı hayata geçirdik. Şehir Gönüllüleri Vakfımız, SODAM, Halk Eğitim Merkezleri, Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifleri aracılığı ile ilimiz genelinde yüzlerce kadınımızı üretime yönlendirdik. Bu platformlarda üreten, katma değer sağlayan kadınlarımız hem kendi aile bütçelerine hem de şehrimizin ekonomisine çok önemli bir katkı sağlamış oldu.

Yürekten inanıyorum ki, bundan sonra da hayata geçireceğimiz birçok proje ile çalışan, üreten, gelişen, emek veren, değişen dünya için yol gösterici olan kadınlarımız ile örnek çalışma ve başarılara imza atacağız.

Ayrıca Edirne Valiliği olarak, kadınların toplumdaki yerlerine ilişkin farkındalık faaliyetlerini desteklemek amacıyla hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenlemekteyiz. “Meriç Köprüsü Sevgi Zinciri, konser ve sinema gösterimleri, resim sergisi, kadınlarımıza yönelik bilgilendirme ziyaretleri ve spor turnuvaları toplumsal farkındalığımızı ve birlikteliğimizi güçlendirmek adına düzenlediğimiz faaliyetlerden bazılarıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle; hayatı birlikte paylaştığımız, dünyaya iyilik ve güzellik katan, alın terleri ve kalpleriyle geleceğimizi bugünümüzü ve yarınlarımızı inşa eden, hayatın her anında omuz omuza verdiğimiz tüm kadınlarımızın Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, saygılar sunuyorum. “

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Canalp’tan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Mesajı

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin