featured

BU DÜNYADAN GÜZEL BİR İNSAN GEÇTİ

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sevgili Ahmet Ağabey kara haberini gazetemizin gruplarından birine gelen bir yazıdan aldım, önce anlayamadım yazanın ne demek istediğini oysa gayet açık yazıyordu, “AHMET BUDAK’I KAYBETTİK. AİLESİNE, SEVENLERİNE SABIRLAR DİLİYORUM.” yazıyordu. Anlamlandırmak da istemedim sanırım, görmezden gelmek istedim o yazıyı o an onlarca düşünce girdi aklıma.

Gözlerim yazıda asılı kalmışken Ahmet Ağabeyin kısa ama anlamlı ziyaretlerini düşündüm. Bir motor üzerinde geldiği o günkü yüzündeki keyfi anımsadım heyecanlıydı, sevinçliydi. Motorla Saraçlar’da arkadaşı Necati’nin yanına gidiyordu, durdu yanı başımda indi motordan, sohbete başladık, kısacık on dakikalık sohbetlerimizden biriydi o günkü de, fazla durmazdı naif, düşünceli insan bize fayda sağlamaya çalışırdı hep, sohbeti fazla uzatmazdı kitapevine gelen müşterilere engel olmak istemiyordu oysa bizimle oturup da içtiği her yudum çay bizim için de keyifti, hiç yüzümüz asık konuşmazdık hep gülümserdik sohbetlerimizde. Tedavi sürecini konuşurken, can sıkıcı süreci irdelerken dahi bir an bile moralinin düştüğüne tanık olmadım, bu tavrına gıpta ettim, saygı duydum. Gözlerim gelen kara haber yazısında asılı dururken aklımdan geçenlerdi bunlar. Anladım, bir vakit sonra artık yazıyı anlamlandırmıştım Ahmet Ağabey artık Saraçlar Caddesi’nden geçerek sıcak selamını bize veremeyecekti…
Ahmet Ağabey benim gözümde bir savaşçıydı, öyle kimselerin gözüne sokmadan naif ve kararlı bir yüreği vardı. Sadece doğa dostu değildi Ahmet Budak ülkesindeki adaletsizliğe de sessiz kalmazdı. Ahmet Budak’ı bir yandan doğa yağmacılarının karşısında barikat olmuş direnirken görürdünüz bir yandan Ankara Katliamı’nda yiten canların hıncını taşıyan öfkenin içinde görürdünüz. Bu yüzden yazımı Ahmet Ağabeyin şahsında Che Guevara’nın sözleriyle bitirmek istiyorum: “Ölüm nereden ve nasıl gelirse gelsin… Savaş sloganlarımız kulaktan kulağa yayılacaksa ve silahlarımız elden ele geçecekse ve başkaları mitralyöz sesleriyle, savaş ve zafer naralarıyla cenazelerimize ağıt yakacaklarsa ölüm hoş geldi, safa geldi…”

Zeki ÖZKORKMAZ

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BU DÜNYADAN GÜZEL BİR İNSAN GEÇTİ

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin