featured

“Bağ-Kur Pirimlerinde İndirim Yapılmalıdır”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, kamu çalışanları ve emekli maaşları ile ilgili açıklama yaparak; “Kamu çalışanlarına ek zam ve refah payı verilmelisi, ayrıca 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmada da ek gösterge sisteminin tüm memurları kapsayarak dengesizliklerin giderilmesi gereklidir.”ifadelerinde bulundu.
Bütün emekli gruplarını içine alan bir düzenleme yapılacağı, emeklilerin en alt düzeydeki emekli maaşının daha yukarılarda olmak üzere kademeli bir şekilde ele alınacağı, memurlara enflasyonun üzerinde bir sosyal transfer gerçekleştirileceği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklandığını ifade eden Tercan yatığı yazılı açıklamada; “Kamu çalışanları ve emeklilerinin mali ve sosyal haklarının toplu sözleşmeyle belirlendiğini buna göre, aylıkların 2022 yılının Ocak ayında yüzde 5, Temmuz ayında yüzde 7 oranında artırılacağını, ayrıca önceki 6 aylık enflasyona göre enflasyon farkı verilmesinin söz konusu.
Kamu çalışanlarına ek zam ve refah payı verilmelisi, ayrıca 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmada da ek gösterge sisteminin tüm memurları kapsayarak dengesizliklerin giderilmesi gereklidir.
Emeklilerin aylıkları enflasyonun üzerinde ve geçimlerini sağlayabileceği düzeyde artırılmalı, emekli aylıklarından kesilen katılma payları kaldırılmalıdır. Ayrıca, aynı şartları taşımakla birlikte farklı zamanlarda bağlanan emekli aylıkları arasında oluşan farklılıklar giderilmeli, dengeye getirilmedir. “ifadelerine yer verdi.
“BAĞ-KUR PİRİMLERİNDE İNDİRİM”
Tercan, MHP olarak emekli aylıklarının iyileştirilmesi konusunda alınacak her kararın yanında olduklarını söyledi.

Asgari ücret artışından dolayı başta BAĞ-KUR primleri ve genel sağlık sigortası primleri ile idari para cezaları olmak üzere asgari ücrete endeksli birçok yükümlülüğün önemli oranda artacağı esnafın ve çiftçinin SGK prim yükünün mutlaka hafifletilerek BAĞ-KUR primlerinde indirim yapılması gerekliliğini söyleyen  Tercan; “Vergi ve oda kaydı olup Bağ-Kur kaydı olmayan esnafımıza ve çiftçimize, geçmiş hizmetleri borçlanabilme hakkı tanınmalıdır. Ayrıca, AVM ve büyük market zincirlerinin şube açmaları acilen kurallara bağlanmalıdır.
Tarım desteklerinden kesilen 4 milyar liralık vergilerin iadesi ve tohum desteği ödemeleri de çiftçimizin hesaplarına hızla yatırılmalıdır. Çiftçimize mutlaka gübre temin edilmeli, gübre ve yem destekleri daha da artırılmalı, tarımsal sulamada kullanılan elektrik için mesken tarifesi uygulanmalıdır. Ayrıca çiftçimize haciz uygulamaları durdurulmalı, tarımsal kredi borçları uzun vadeli ve uygun şartlarda yapılandırılmalıdır.
Güvenlik korucuları, gaziler ve şehit ailerinin çeşitli talepleri dikkate alınmalı ve yerine getirilmelidir… Döviz kurlarının yüksek oranda ve tepetaklak düştüğünü, döviz artışına dayalı fiyat artışlarının da geri alınmalıdır. Döviz kurlarında yaşanan oynaklıkların temelsiz olduğunu, dövizdeki tırmanışın ekonomik gerçeklerle bağdaşmadığını söylemiştik.
Aziz milletimiz müsterih olsun, Türk devleti her güçlüğün üstesinden gelmeye muktedirdir. Türkiye, bir yandan pandemiyle ve pandemi kaynaklı sorunlarla, bir yandan terörle başarılı bir mücadele verirken, diğer yandan da maruz kaldığı bölgesel ve küresel dayatmaları, ekonomik ve siyasi baskıları Cumhurbaşkanlığı hükûmet sisteminin sağladığı imkânlarla alınan etkili tedbirler sayesinde boşa çıkarmaktadır. “ifadelerine yer verdi. Haber Merkezi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Bağ-Kur Pirimlerinde İndirim Yapılmalıdır”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin