featured

AKP’li Vekilden Çiftçiye “Ayçiçeği Ekin” Çağrısı: “Lütfen, Ne Olur, Bir Karış Bile Boş Yer Bırakmayın”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Edirne Milletvekili Fatma Aksal çiftçilere çağrıda bulunarak, “Lütfen, ne olur, bir karış bile boş ver bırakmayın” sözleriyle ayçiçeği ekilmesini istedi.

AKP Edirne Milletvekili Fatma Aksal, partisinin Merkez İlçe Başkanlığı’nda gazetecilerle bir araya geldi. Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle buğday ve ayçiçeği konusunda sorunlar yaşandığını belirten Aksal, çiftçilerin ekonomik sorunları için ellerinden geleni yaptıklarını savunarak “Ben buradan Edirneli çiftçilerimize, üreticilerimize seslenmek istiyorum. Lütfen, ne olur, bir karış bile boş ver bırakmayın. Ve Edirne’de, önümüzde ayçiçeği sezonu yaklaşıyor, artık buğday için bu çağrı belki geç; her yere ayçiçeği ekin” ifadelerini kullandı.

Aksal’un açıklamaları şöyle:

“Dünya kimsenin öngöremediği bir dönemden geçiyor. Pandemi bazı aksaklık ve lojistik sıkıntılara neden oldu. Tam pandemi bitti derken Ukrayna-Rusya savaşı geldi. Türkiye hem buğday hem ayçiçeğinde Ukrayna ve Rusya’dan ciddi derecede alım yapıyordu. Önümüzdeki süreçte özellikle ayçiçeği ekiminde Ukrayna ve Rusya’da bazı sıkıntılar olacak. Onun için daha bir önem kazanıyor Türkiye’de ayçiçeği ekimi. Biz her zaman söyledik, pandemi sürecinde de söyledik üreticilerimize, “Siz üretmeye devam edin, biz sizin yanınızda olacağız dedik. 

Nihayetinde gerçekten; üreticimizi, çiftçimizi, vatandaşımızı, enflasyona, artan maliyetlere ezdirmemek için elimizden gelen gayreti gösterdik. Bunu ayçiçeği için de yapacağız. Ben buradan Edirneli çiftçilerimize, üreticilerimize seslenmek istiyorum. Lütfen, ne olur, bir karış bile boş ver bırakmayın. Ve Edirne’de, önümüzde ayçiçeği sezonu yaklaşıyor, artık buğday için bu çağrı belki geç; her yere ayçiçeği ekin. Önümüzdeki dönemde ürününüz değerli olacaktır. Biz çiftçimizi, üreticimizi bugüne kadar nasıl ezdirmediysek bundan sonra desteklemeye devam edeceğiz. Önümüzdeki süreçte üretmek çok önemli.

‘SULANABİLİR ARAZİLERİN ARTIRILMASI İÇİN TALEPTE BULUNDUK’

Biz Bakan’a Trakya’da, Edirne’de sulanabilir arazilerin artırılması için talepte bulunduk. Desteklemelerle ilgili değerlendirmelerde bulunduk. Cumhurbaşkanımızla hem MKYK’da yaptığımız görüşmede hem Bakanımızın ihtiyaçları iletmesi sonucu Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Sayın Cumhurbaşkanımız, sulama yatırımlarına daha çok kaynak aktarılacağı ve daha çok arazinin sulanabileceğini açıkladı. Hiç şüphesiz Edirne’de bundan payını alacaktır. Tamamlanmış, bitmek üzere olan Hamzadere Barajı var. İnşallah 2023 yılına kadar Hamzadere Barajı’nın bütün sulama kanallarını tamamlamayı planlıyoruz. Çakmak Barajı’nın birinci kısmını tamamlayacağız. Kapalı sistem sulama projeleriyle ilgili çalışma yürütüyoruz. Enez yamaç arazileri sulama projesi var. Çömlekköy Barajı yatırım programına girmişti. Bu yıl ihalesini yapmayı planlıyoruz. Trakya’da Edirne’de arazimiz var. Verimli topraklarımız var, suyumuz var. İnşallah hızlı şekilde topraklarıyla suyla buluşturarak üretimi de arttırarak üreticimizin çiftçimizin gelirini arttıracağız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AKP’li Vekilden Çiftçiye “Ayçiçeği Ekin” Çağrısı: “Lütfen, Ne Olur, Bir Karış Bile Boş Yer Bırakmayın”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin