featured

“AKP İl Kongresinden Sonra Vaka Sayıları Arttı”

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı; Edirne’deki koronavirüs vaka sayılarının AKP İl kongresi sonrası arttığını söyledi.

Pekcanlı yaptığı açıklamada; “Edirne’de koronavirüs vakaları arttı ve geçtiğimiz ay AKP’nin kongrelerinin sonrasında bu hat safhada. İl genel meclisinde bu gündem oldu ve Edirne’de ciddi artış oldu. Her şeyi kongreye bağlamak doğru mu? Doğru değil. Ama madem iktidar partisisiniz, insanlara iyi örnek olması lazım. İl ortalaması yüz binde 65’lerde idi. Geçtiğimiz hafta 75-76’lara çıktı. Bu da demektir 400 binlik nüfusta 300-350 kişi o arada geziyor. Bu günlük 13-14 kişilerdeydi. Bu kongrelere bağlayamayız. Ama kongrelerden sonra artış oldu. İktidar partisi il başkanı açıklama yapıyor. Takip ettik diyor. Bizim kongrelerle bir artış yok diyor, bunu söylerken kendi il yöneticisi İpsala’da kovid oluyor, kongre sonrasında. Açıklama yaparken biraz da aynaya bakarak açıklama yapmak lazım” dedi.

 “EK ÖDENEKLERİ BİTİRİYORUZ  FUZİLİ İŞLER İÇİN BİTİRİYORUZ“

“İl genel meclisimizin bütçeleri ile alakalı uzun zamandır kafamızı kurcalayan konular var” diyen Pekcanlı şunları kaydetti: “.Bütçedeki para, Özel İdare’deki para bazen o kadar har vurup harman savruluyor ki. Bazen kredi çekiyoruz bunu kapatmak için bazen ek ödenekleri bitiriyoruz, fuzuli işler için. Örnek vereyim. Geçtiğimiz günlerde İl Encümeni’nde alınan bir kararda, ‘Edirne İl Özel İdaresi 2021 Mali Yılı bütçesinde yer alan ve yılı içerisinde yapılması zorunluluk gerektiren giderler için Mali Hizmetler Müdürlüğü yedek ödenek harcama kaleminden, Plan Proje Müdürlüğü Kamu Hizmet binaları bakım ve onarım giderleri, Edirne Menzilahir Mahallesi halı saha ve soyunma odaları onarım işi, Fevzipaşa İlkokulu ek binaları sosyal yaşam merkezi tamirat işi, Karaağaç Bölgesi’nde Yeşeren Umutlar Projesi kapsamında bina onarım ve bahçe düzenleme işi ve Edirne İl ve İlçe Nüfus Müdürlükleri’nin yeni konsepte uygun ürünlerin alım işi’ için toplam 3 milyon 950 bin liralık bir ödenek aktarıldı il encümeninden. Yoksa biz CHP olarak bölgede yapılacak işlere karşı değiliz. Fakat aklımızda soru işaretleri var. Biz sordukça birileri rahatsız oluyor ama sormaya devam edeceğiz. Ben bunu sormayacaksam bu koltukta ne işim var?” Kaynak: Edirne Gerçek Gazetesi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“AKP İl Kongresinden Sonra Vaka Sayıları Arttı”

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Edirne Gerçek Gazetesi - Edirne'nin Gerçek Sesi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin